PROMOCJA -20% NA ROLETY I PLISY !!! TYLKO W SKLEPIE INTERNETOWYM

Rolety dzień noc - na czym polega ich fenomen?

W wielu oknach, zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań w blokach, można dostrzec charakterystyczne rolety dzień/noc. Co sprawia, że są tak popularne?

 

Mechanizm działania rolet

Rolety dzień noc są kawałkiem tkaniny, oczywiście dostosowanym do szerokości okna, w szerokie, poziome pasy – naprzemiennie matowe i transparentne. Zawinięte są na rolce, podobnie jak tradycyjne rolety, jednak nie zwisają swobodnie z rolki. Zawijają się ku górze, tworząc coś w rodzaju podwójnej tkaniny. Rolety dzień noc mają bardzo ciekawy system regulacji, dzięki któremu można uzyskać dogodne warunki doświetlenia wnętrza,

 

Dlaczego to takie wygodne?

Chcąc uzyskać maksymalne przysłonięcie okna, należy opuścić roletę na całą długość, a następnie wyregulować dwie tkaniny tak, aby pasy matowe jednej i drugiej z nich były ułożone bezpośrednio obok siebie. Dla uzyskania efektu lekkiego rozjaśnienia wnętrza, można delikatnie powiększać szpary pomiędzy ciemnymi, matowymi pasami tkaniny, eksponując coraz więcej pasów transparentnych. Dla wpuszczenia maksimum światła do wnętrza, wystarczy pozostawić pasy matowe i transparentne obu rolet tak, aby jednakowe pokrywały się z jednakowymi. Regulowanie natężenia wpadającego do środka światła słonecznego nigdy nie było tak proste! Tradycyjne zasłony i firanki pozwalają uzyskać tylko efekt maksymalnego zaciemnienia lub maksymalnego rozjaśnienia wnętrza, nie pozostawiają możliwości uzyskania czegokolwiek pomiędzy tymi dwiema opcjami.

 

Nowoczesne i praktyczne

Rolety z powodzeniem zaczęły zastępować zwykłe firanki i zasłony w mieszkaniach. Mają prosty mechanizm działania, zapewniają dobrą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nie trzeba ich prać. Rolety dzień noc są jeszcze ciekawszym rodzajem osłony na okna, ponieważ pozwalają regulować ilość wpuszczanego do środka światła. Mają bardzo subtelny, delikatny wygląd i występują w różnych wersjach kolorystycznych. Doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych i eleganckich, a przy okazji są naprawdę praktyczne. Na zakup rolet dzień noc decydują się przede wszystkim ludzie młodzi, którym zależy na uzyskaniu efektu wnętrza naprawdę dopasowanego do ich aktualnych, i wciąż zmieniających się potrzeb. Jako że w ciągu roku nasłonecznienie domu zmienia się, należy stosować systemy okienne, które są odpowiednie na każdą porę roku, i na każdą porę dnia!

Porozmawiaj bezpośrednio 506 151 626

DLACZEGO ROLETY WEWNĘTRZNE?

Stosowanie rolet wewnątrz pomieszczeń daje bardzo dużo korzyści związanych z ich użytkowaniem. Samo korzystanie z rolet wewnętrznych w domu czy mieszkaniu nie powoduje wielu problemów dla ich użytkowników, wręcz przeciwnie - są one banalne w obsłudze. Mechanizmy działają w większości typów rolet bardzo podobnie. Duża elastyczność stosowania w przeróżnych konfiguracjach z ogromną liczbą dostępmnych kolorów i wzórw materiałów zapewnił roletom wewnątrznym dużą popularność w branży okiennej. Rolety dają możliwość doboru sposobu montażu do swoich potrzeb - inwazyjnie i bezinwazyjnie, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu, gdyż w zupełności wystarczy sama ciepła woda bez dodatkowych detergentów.


Rolety to przede wszystkim bezpieczeństwo i zwiększenie prywatności w swoim własnym domu czy mieszkaniu. Duży wybór materiałów, z których są wykonane sprawia, że można samemu zdecydować się na odpowiedni poziom ochrony.

Stosowanie rolet w oknach znacząco podwyższa komfort terminczny osób przebywających w pomieszczeniach podczas gorącego lata. Łatwiej dzięki nim ograniczyć ilość promieni słonecznych, które wpadają do środka, co bezpośrednio przekłada się na niższą temperaturę wewnątrz.

producent rolet kielcerolety dzień noc